ثبت مشاور

آموزش شناخت ضعف هایی که علاقمندان فوتبال را از ستاره شدن دور میکنند

تاریخ : 1399.04.05
نویسنده : Football Doost
نظرات : 0

فوتبال دوست : یکی از بزرگترین موانع برای موفقیت فرد و یا افراد در بازی و مسابقات فوتبال ، ضعف در پاها و عدم کنترل دریبل ها می باشد . با این مقاله ، به علاقمندان به این ورزش ، آموزش خواهیم داد که چگونه خواهند توانست ضعف پا ها و متمرکز نبودن روی کنترل دریبل ها را رفع نمایند . هدف سایت فوتبال دوست ، آموزش مجازی رایگان فوتبال ، به تمامی علاقمندان به رشته ورزشی فوتبال و تبدیل آنها به یک ستاره فوتبالی است . 

 

آموزش تقویت نقاط ضعیف در فوتبال

 

 

رفع ضعف پا ها در فوتبال 

 

یکی از راه های بسیار کاربردی و مفید برای بهتر شدن در ورزش فوتبال ، این است که به پای ضعیف خود قدرت بخشیده و با اعتماد به نفس بالاتری خواهید توانست در زمین فوتبال ، حاضر شوید . این همان مساله ای است که اجازه نمی دهد افراد با استعداد ، به یک حرفه ای مبدل شوند و یا از فوتبال انصراف می دهند و یا با شکست مواجه شده و سرخورده و نا امید می شوند. البته یک مربی خوب و با تجربه ، ضعف ها و نقاط قوت یک فرد علاقمند به بازی و ورزش فوتبال را بررسی و اقدام به تمرینات مداوم و رفع ضعف های بازیکن می شود . ستارگان فوتبال ، افرادی هستند که نقاط ضعف خود را شناخته و بدون یاس و ناامیدی ، به رفع و تقویت آنها می پردازند . پس حتما شما هم می توانید یک ستاره فوتبال شوید . 

برای رفع ضعف پاها در فوتبال ، ابتدا ببینید کدام پای شما ، نسبت به پای دیگر ، ضعیف تر عمل می کند ! 

سپس اقدام به ضربه زدن به توپ و دریبل کردن با پای ضعیف نمایید . آنقدر این کار را انجام دهید تا پاهای شما ، از نظر قدرت ضربه زنی به توپ ها ، یکسان شوند . برای کسب مهارت و تقویت عظلات پا ها ، فقط باید به توپ ، ضربه بزنید ، ضربه بزنید و باز هم ضربه بزنید.

ه زمانی که دو پا از نظر قدرتی ، قوی شدند ، به صورت یکی در میان ، یعنی یک ضربه با پای راست و یک ضربه با پای چپ ، به توپ ضربه بزنید . این کار ، باعث تقویت تمرکز و تشخیص مجدد ضعف اندک پا و رفع آن خواهد شد . هنگام ضربه زدن یکی درمیان ، به سهولت ، میتوانید متوجه شوید که کدام پا ، نسبت به پای مقابل ، هنوز کمی ضعف دارد . حتما دوباره تمرینات رفع ضعف پا را آغاز و تا جایی که دو پای شما یکسان عمل کنند ، این تمرینات را انجام دهید .

 

 

بهترین زمان برای تشخیص و رفع ضعف پا برای فوتبال

 

اگر تشخیص پای ضعیف ، از سنین پائین تر آغاز گردد و والدین و یا مربیان ، این ضعف را به خوبی و به موقع شناسایی نمایند ، بسیاری از کودکان و نوجوانان علاقمند به فوتبال ، بر خلاف علایقشان ، از ادامه فوتبال ، انصراف نمی دهند و یک ورزش و بازی کسل کننده را تجربه نمی کنند . البته این مورد در تمامی ورزش ها ، صادق است . اگر دقت کنید ، در بسیاری مواقع ، مربیان ، بدون توجه به علایق کودکان و نوجوانان ، در هر ورزشی ، بجای رفع ضعف های آنان ، اقدام به حذف و یا بالابردن فردی که ذاتا و یا با آموزش های خصوصی و صرف هزینه قوی شده است مینمایند و شاید یکی از همین افراد ضعیف که از فوتبال یا هر ورزشی انصراف می دهد ، ستاره ای در آینده می توانست باشد . پس والدین گرامی و مربیان عزیز ، لطفا برای منافع شخصی ، گرفتن رتبه های مربیگری و بالا بردن نام باشگاه و ... ، اقدام به حذف علاقمندان این رشته ورزشی و یا سایر رشته های ورزشی ، ننمایید و در عوض به بررسی علت ضعف و رفع آن در کودکان و نوجوانان و سنین بیشتر ، نمایید . البته بسیاری از مربیان دلسوز نیز وجود دارند که وجدان کاری دارند و با انجام تمرینات و آماده سازی های مختلف و حرفه ای ، موانع را از سر راه علاقمندان ضعیف در این رشته ورزشی و سایر رشته های ورزشی ، برمی دارند و موانع را رفع و مسیر را برای درخشش افراد علاقمند به این ورزش و سایر رشته های ورزشی ، هموار می کنند.

 

 

کنترل توپ و دریبل در مناطق تنگ و کوچک

 

برای متمرکز شدن فکر و توجه ، به توپ و ضرباتی که به آن وارد میکنید و برای هدایت درست توپ ، در جهت مورد نظر ، عبور از موانع و کنترل توپ در میان موانع ، بسیار مهم است . باید توپ را با شوت های کوتاه ، بتوانید کنترل کنید و سرعت عمل ، نقش بسیاری را در نحوه کنترل توپ ها ، ایفا میکند . 

این تمرین ، برای بازی در هر قسمت زمین ، کاربردی است . با این روش اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید تا بتوانید به سهولت ، توپ را در اختیار داشته باشید . موانع را در فاصله های یک متری از هم قرار دهید و برای کودکان ، در فواصل نیم متری . کودکان و نوجوانان ، و بزرگسالان ، باید بتوانند از عهده کنترل توپ برآیند . بصورت یکی درمیان ، با پای راست و سپس با پای چپ ، توپ را دریبل و از موانع عبور دهید . پس از مهارت در این فواصل ، فاصله ها را بیشتر و شوت ها و دریبل ها را با همان روش قبل کنترل کنید .

بهترین فوتبالیست ها ف افرادی هستند که میتوانند خود را از موقعیت های سخت و کوچک و تنگ ، خارج کنند . بنابراین اگر احساس میکنید در این کار ضعیف عمل می کنید ، فقط تمرین کنید . 

در مراحل اولیه تمرین ، بدون درنظر گرفتن زمان و افتادن و برخورد به موانع ، چند جلسه تمرین کنید . سپس اجازه ندهید توپ و شما با موانع برخورد داشته باشید . در جلسات بعدی ، پس از مهارت در کنترل توپ ، بدون برخورد به موانع و افتادن آنها ، برای عبور از موانع ، زمان بگیرید . سعی کنید رکورد خود را به کمترین زمان ممکن برسانید . در هر مرتبه رکورد خود را ثبت کنید و یا با دوستان خود و سایر علاقمندان به این رشته ورزشی ، مسابقه بگذارید و رقابت دوستانه ای را ترتیب بدهید . 

 

آموزش تقویت نقاط ضعیف در فوتبال با استفاده از موانع

 

تمرکز روی هدف و دروازه فوتبال

 

حالا که این دو ضعف خود را برطرف نموده اید ، دریبل ها را بصورت یکی در میان و با ضربات هر دو پا ، و با نگاه کردن سریع به توپ و همزمان به مسیر و هدف و دروازه ، انجام دهید .

سعی کنید به موانع برخورد نکنید ، میان چشم ها و ضرباتی که با پا ها به توپ میزنید و مشاهده مسیر یا افراد و هدف نهایی که دروازه است ، هماهنگی برقرار کنید . یعنی فقط حواستان به توپ نباشد و یا فقط مسیر را کنترل نکنید . باید روی هر دو متمرکز باشید تا بهترین نتیجه را کسب کنید . سپس رکورد های زمانی برای خود ثبت کنید .

 

با این تمرینات ، چند ضعف اساسی که مانع رشد و پیشرفت علاقمندان به رشته فوتبال است را رفع و تقویت نموده اید . 

 

موفق و پیروز باشید 

دسته بندی :  آموزش فوتبال

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا