ثبت مشاور

شانس بالا برای صعود تیم ملی جوانان ایران

تاریخ : 1402.09.08
نویسنده : Football Doost
نظرات : 0

فوتبال دوست : از برد فوق‌العاده و مهم و روحیه بخش در گام اول حالا تیم ملی جوانان ایران به رهبری امیرحسین پیروانی شانس زیادی برای صعود دارد.

 

تیم ملی

 

هر چند برد بازی اول بسیار سخت به دست آمد و بازی در شرایط برابر فنی در نهایت با گل دقیقه 81 ایران تمام شد اما سه امتیاز مزد هوشمندی و هوشیاری کادر فنی و بازیکنانی بود که در سکوت خبری راهی جام جهانی شده و با کسب اولین برد و اولین گل زده در تاریخ این رقابت‌ها تاریخ ساز شدند. تیم جوانان ایران اولین گل در این رقابت‌ها را بعد از سال‌ها به ثبت رساند و پیروزی نخست هم فوق‌العاده روحیه بخش و اثر گذار بود اما صعود از مرحله گروهی و رسیدن به مرحله دوم چیز دیگری است و اگر اتفاق بیفتد این جوان‌ها تاریخ ساز خواهند شد.

تیم پیروانی در بازی نخست تا حدود زیادی محتاط و دست به عصا بازی کرد اما در نهایت به خواسته خود رسید. در واقع با توجه به کیفیت تیم‌های حاضر در جام جهانی و نتایجی که تاکنون رقم خورده نمی‌توان به نحوه بازی و استراتژی تیم جوانان ایرادی گرفت و حالا که بازی اول با سه امتیاز تمام شده به نظر می‌رسد این برد با سیاست درست پیروانی و کادر فنی به دست آمده و باید به این روش و استراتژی احترام گذاشت و دستاوردش را دید.

با نتایجی که تاکنون در رقابت‌های جام جهانی جوانان در کره جنوبی رقم خورده به نظر می‌رسد تنها یک تیم ضعیف در این مسابقات وجود دارد و بازی‌های سنگین و نزدیک به هم ثابت کرده همه تیم‌ها برای صعود به مرحله بعد می‌جنگند و دنبال زنده نگه داشتن شانس‌های صعودشان هستند. معمولا در این رده بازی‌های پر ریسک و خطری برگزار می‌شود و با تجربه کمی که بازیکنان دارند و بعضا ناپخته عمل می‌کنند اشتباهات عجیبی رقم می‌خورد و بازی‌ها پرگل می‌شود اما در این دوره از جام جهانی جوانان کمتر به این مسائل برخورد کرده‌ایم و به نظر می‌رسد بهترین بازیکنان زیر 18 سال حاضر در این رقابت‌ها در عین جوانی باتجربه و باهوش عمل می‌کنند.در واقع چنانچه اشتباه عجیب مدافع انگلیس در بازی روز گذشته را کنار بگذاریم به نظر می‌رسد جوانان این 24 تیم با پختگی کامل وارد این مسابقات شده‌اند و از لحاظ روانی و فنی کاملا آماده‌اند.

اما تیم ایران به رهبری پیروانی امروز می‌تواند تاریخ ساز باشد و این بازیکنان بعضا گمنام می‌توانند دست به کاری بزنند که اسلاف نامدارشان در دوره جوانی موفق به آن نشده بودند. از آنجایی که چهار تیم رده سوم گروه‌ها نیز می‌توانند به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند با برد در بازی اول شانس تیم ایران برای صعود بسیار زیاد به نظر می‌رسد و این می‌تواند یک اتفاق بزرگ برای فوتبال ایران باشد.

روز گذشته کره جنوبی با برد درخشان مقابل آرژانتین اولین تیم صعودکننده به مرحله بعد شد با درخشش ژاپن دیگر نماینده آسیا و البته ایران در روز نخست حضور یک تیم آسیایی دیگر در مرحله بعد نگاه فوتبال دنیا به آسیا و ایران را تغییر خواهد داد . ایران در صورت برد در بازی امروز 66 امتیازی خواهد شد و حتی می‌تواند نسبت به صدرنشینی امیدوار باشد که البته کار راحتی نیست. حریف امروز جوانان تیم زامبیاست که به عنوان قهرمان آفریقا وارد این رقابت‌ها شده و در بازی نخست پرتغال را شکست داده.

در واقع همان قدر که تیم ایران با روحیه و اعتماد به نفس بالا دنبال برد دوم و قطعی کردن صعودش می‌گردد زامبیا نیز چنین شرایطی دارد و پیش‌بینی رقم خوردن یک جدال سنگین در ورزشگاه ججو جزو بدیهیاتی است که می‌توان درباره قطعیت آن حرف زد. بازیکنان تیم جوانان و کادر فنی تیم ایران از زامبیا به عنوان بهترین همگروه‌شان یاد می‌کنند و این مسابقه را سخت‌ترین دیدارشان می‌دانند اما خودشان هم خوب می‌دانند اگر از این سد محکم بگذرند چه افتخاری نصیب شان خواهد شد و کارشان تا چه حد به چشم می‌آید.
 

کلید واژه ها :
پیروانی
دسته بندی :  فوتبال آقایان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
Your IP is 18.205.26.39