ثبت مشاور

بلا تکلیفی فوتسال قم در بازی‌های نوزدهمین دوره لیگ برتر

تاریخ : 1396.02.25
نویسنده : Football Doost
نظرات : 0

فوتبال دوست : در شرایطی که حدود 6 هفته دیگر به آغاز بازی‌های نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور باقی مانده، فوتسال قم هیچ تکلیف مشخصی ندارد و به جای اینکه با شروع تمرینات آماده لیگ جدید شود بار دیگر به کما رفته و منتظر اتفاقات روزهای پایانی منتهی به شروع لیگ برتر است.

 

فوتسال قم

 

سازمان لیگ فوتسال ایران روز ششم تیر ماه را به عنوان روز شروع هفته آغازین فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور در نظر گرفته و تا آن روز زمان اندکی برای تشکیل، شروع تمرینات و آماده‌سازی یک تیم در راه کسب عنوان قهرمانی باقی مانده اما فوتسال قم هیچ تصمیمی برای استارت موفق حضور در این رقابت‌ها ندارد.

 

* نداشتن حامی مالی بزرگترین مشکل فوتسال قم در لیگ برتر

داستان دهه گذشته و چند سال اخیر برای فوتسال قم بار دیگر تکرار شده، نداشتن حامی مالی بزرگترین مانع برای تشکیل یک تیم منسجم به نمایندگی از قم برای حضور در دوره جدید فوتسال باشگاه‌های برتر کشور است و این‌روزها تمام حواس مسوولان مرتبط و موظف به پیگیر این امور، به تبلیغات انتخاباتی معطوف شده است.

اتفاق بدی که برای فوتسال قم در آستانه مسابقات نوزدهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور رخ داده، ‌این است که دیگر از حامی مالی دو فصل اخیر این تیم یعنی یاسین‌پیشرو خبری نیست و فوتسال قم باید به جای فکر کردن به انتخاب بازیکن و مربی، به دنبال پول برای تشکیل تیم باشد.

این در حالی است که اسفند ماه سال 1395 توافق‌نامه‌ای بین مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان قم، هیأت‌‌ فوتبال قم و مدیرعامل تیم فوتسال یاسین‌پیشرو به امضاء رسید و در بندهای این قرارداد آمده بود که درصورتی‌ که مجموعه یاسین‌پیشرو قصد تیم‌داری در فصل 1396 لیگ برتر باشگاه‌های کشور را ندارد باید دو ماه پیش از آغاز لیگ این موضوع را اعلام کند و 20 درصد از هزینه‌های جاری تیم را نیز بپردازد.

 

* رحمانی: یاسین‌پیشرو قصد تیم‌داری در لیگ نوزدهم را ندارد

مدیرعامل تیم فوتسال یاسین‌پیشرو راجع به تصمیم مسوولان این تیم در آستانه فصل جدید لیگ برتر فوتسال اظهار کرد: انصراف ما از تیم‌داری در مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگا‌ه‌های کشور به این معنی نیست که یاسین‌پیشرو می‌خواهد حضور در ورزش را کنار بگذارد.

علی رحمانی خاطرنشان کرد: ما ممکن است در هر رشته یا هر شهری به ورزش ورود کنیم و باشگاه یاسین پیشرو قطعا فعالیت خود را ادامه می‌دهد اما برای حضور در نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتسال به نمایندگی از فوتسال قم هیچ برنامه‌ای نداریم و این را به مسوولان قم اعلام کرده‌ایم.

 

* رتبه نازل یاسین‌پیشرو قم در 2 سال حضور در لیگ برتر فوتسال

این اتفاقی است که قمی‌ها به آن عادت کرده‌اند، هر سال در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر، نماینده فوتسال قم یا با مشکلات مدیریتی مواجه است، یا مربی و سرپرست ندارد، یا بازیکن ندارد و یا اسیر حواشی و اختلافات داخلی است، در حالی که سایر رقبا در بهترین شرایط آماده حضور در لیگ جدید می‌شوند.

این در حالی است که تیم فوتسال یاسین‌پیشرو در مدت دو سال حضور خود به نمایندگی از قم در رقابت‌های لیگ برتر فوتسال ایران آنچنان که باید و شاید رتبه درخور توجهی کسب نکرد، این تیم در هفدهمین دوره لیگ برتر در سال 1394 رتبه ششم را بین 14 تیم لیگ برتری کسب کردند و در سال 1395 و در هجدهمین دوره این بازی‌ها دهم شدند که این رتبه یکی از نازل‌ترین جایگاه‌های فوتسال قم در 18 سال حضور در لیگ برتر بود.

 

*قهرمان لیگ هجدهم نخستین حریف فوتسال قم در فصل جدید

در شرایطی که نماینده فوتسال قم هنوز نمی‌داند با کدام حامی مالی، مدیر، سرمربی، کادر فنی و بازیکن در لیگ جدید به میدان برود، اما برنامه بازی‌های این تیم مشخص شده و فوتسال قم در نخستین دیدار خود از نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور حریف تیم فوتسال گیتی‌پسند اصفهان قهرمان فصل قبل این بازی‌ها شد.

مسوول کمیته فوتسال هیأت‌‌ فوتبال استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: با برگزاری آیین قرعه‌کشی بازی‌های فصل جدید لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور در سازمان لیگ بر‌تر فدراسیون فوتبال، تیم‌های حاضر در لیگ بر‌تر فوتسال رقبای خود در این دوره را بر اساس 26 هفته بازی‌های رفت و برگشت شناختند.

رضا بمانی اضافه کرد: امسال قرار است از هفته اول تیر ماه تا دی نیمه ماه، نوزدهمین دوره مسابقات لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور برگزار شود و در حالی که فوتسال دوستان قمی بی‌صبرانه منتظر شروع این بازی‌ها هستند، نخستین دیدار نماینده فوتسال قم در لیگ جدید در قم برابر قهرمان فصل گذشته لیگ برتر برگزار می‌شود.

 

* خداحافظی حیدریان از سرمربیگری نماینده فوتسال قم

قرعه‌کشی مسابقات فوتسال لیگ بر‌تر در حالی انجام شد که در فاصله زمانی باقی مانده تا آغاز فصل جدید لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور، هنوز تمرینات فوتسالیست‌های قمی برای حضور در این دوره از بازی‌ها آغاز نشده و حتی تکلیف نماینده فوتسال قم مشخص نیست.

با این حال نماینده فوتسال استان قم باید در گام نخست از دوره نوزدهم لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور برابر تیمی قرار بگیرد که با کسب عنوان قهرمانی فصل گذشته بازی‌های لیگ دسته برتر فوتسال باشگاه‌های کشور جواز حضور در مسابقات فصل 2017 فوتسال باشگا‌‌ه‌های آسیا را نیز به دست آورده است.

بدین ترتیب نماینده فوتسال قم بعد از کسب مقام دهم مسابقات هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور با عملکردی ضعیف به نام یاسین‌پیشرو و با هدایت محمدرضا حیدریان، در لیگ نوزدهم با هدایت یک مربی جدید گام به مصاف رقبای لیگ برتری خواهد گذاشت.

 

* تکرار آخرین بازی لیگ هجدهم در هفته نخست لیگ نوزدهم

بر اساس برنامه سازمان لیگ بر‌تر کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های نماینده فوتسال قم و گیتی‌پسند اصفهان در هفته نخست مسابقات نوزدهمین دوره لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور در روز سه‌شنبه ششم تیر ماه به میزبانی تیم فوتسال قم به انجام خواهد رسید.

اما نگاهی به وضعیت تیم فوتسال نماینده فوتسال قم نشان می‌دهد که این تیم هنوز سرنوشت مشخصی ندارد و مالک تیمی که سال گذشته با نام یاسین‌پیشرو در لیگ بر‌تر به میدان می‌رفته رسما اعلام کرده که دیگر در لیگ جدید تیم داری نمی‌کند و بدین ترتیب فوتسال قم را به چالش جدید وارد کرده است.

 

* سابقه 3 نایب‌قهرمانی فوتسال قم در 18 دوره لیگ برتر فوتسال

هنوز هیچ وضعیت مشخصی برای آغاز برنامه‌های آماده‌سازی نماینده فوتسال استان قم وجود ندارد و معلوم نیست که این تیم با هدایت کدام مربی قصد دارد تمرینات خود را برای حضور موفق در فصل جدید مسابقات لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور آغاز کند.

نماینده فوتسال قم در زمان اندک باقی‌مانده تا آغاز فصل جدید مسابقات لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور، بالطبع همانند گذشته در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قم قرار دارد و این اداره کل باید برای مشخص کردن سرنوشت و وضعیت این تیم در لیگ جدید تلاش خود را آغاز کند.

فوتسال قم سابقه کسب سه عنوان نایب قهرمانی در دوره‌های ششم، دهم و چهاردهم فوتسال باشگاه‌های برتر کشور با نام تیم‌های ارم‌کیش قم و صبای قم را در کارنامه دارد و هنوز در حسرت به دست آوردن نخستین قهرمانی خود در این رقابت‌ها قرار دارد.

 

* نریمان: بهترین بازیکن آسیا نماینده فوتسال قم است

رئیس گروه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به اهمیت حضور ملی‌پوشان فوتسال قم در میادین پیش‌روی سال 2017 اشاره و بیان کرد: مسابقات قهرمانی جوانان آسیا، بازی‌های داخل سالن قاره کهن، جام جهانی کوچک در برزیل و جام ملت‌های آسیا در سال جاری پیش‌روی تیم‌های ملی قرار دارد و بهترین بازیکن آسیا در ترکیب تیم ملی اعزامی به این رقابت‌ها، نماینده قم است.

حمید نریمان بیان کرد: در نخستین موفقیت بزرگ فوتسال ایران در تاریخ جام‌های جهانی فوتسال در سال 2016 که با کسب مقام سوم همراه بود، علی‌اصغر حسن‌زاده نماینده فوتسال قم بود و در 12 قهرمانی فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا نیز چند قهرمانی نصیب این ملی‌پوش شده و دو عنوان برترین بازیکن آسیا در سال‌های 2014 و 2016 را نیز در کارنامه دارد و امیدواریم این روند امسال با قهرمانی دیگری در جام ملت‌ها ادامه یابد.


فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
بازیهای فوتسال
دسته بندی :  فوتسال

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
Your IP is 34.239.176.54