ثبت مشاور

امید نورافکن به جام جهانی نمی‌رود

تاریخ : 1396.02.21
نویسنده : Football Doost
نظرات : 0
فوتبال دوست : کادر فنی تیم جوانان طی روزهای گذشته بارها برای حل مشکل نورافکن و ممانعت باشگاه استقلال پیشقدم شده‌اند اما نه پاسخی دریافت کرده‌اند و نه فدراسیون با ارائه راهکاری آنها را امیدوار کرده. پس آنها مجبورند نام نورافکن را از فهرست تیم جوانان در جام جهانی حذف کنند.

نورافکن

بازیکنی که قرار بود چهره شود، بدرخشد و مسیر اروپا را طی کند اما یک مانع بزرگ پیش رویش قرار گرفت. مانعی به نام منصوریان که خود طعم تعامل نکردن باشگاه‌ها را در زمان حضور در تیم المپیک و زیر 22 سال چشیده بود. امیرحسین پیروانی حالا یکی دو روزی است قید حضور نورافکن را زده و به دنبال بهترین جایگزین برای او در ترکیب تیم جوانان است.

امید نورافکن به جام جهانی نمی‌رود. این انتهای یک چالش چند روزه است. چالش میان تیم جوانان و باشگاه استقلال. هر دو امید را می‌خواستند. یکی برای موفقیت در جام جهانی جوانان و دیگری برای شکست العین و صعود به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا. منصوریان اما زیر بار نرفت تا نورافکن به جام جهانی برود. آن هم برخلاف خواسته قلبی این هافبک جوان.

نورافکن می‌دانست بازی در جام جهانی، میانبری است برای او تا مقابل دیدگان استعدادیاب‌های سرتاسر جهان بدرخشد و خیلی زود پیراهن باشگاهی در اروپا را بر تن کند. او به همین دلیل با دسته گل به اردوی تیم جوانان رفت تا سوء تفاهم‌ها را برطرف و رضایت امیرحسین پیروانی را برای بازگشت و حضور در جام جهانی جلب کند.

این اتفاق رخ داد. پیروانی که به دلایل انضباطی نام نورافکن را در فهرست بازیکنان تیم جوانان قرار نداده بود، کدورت‌ها را کنار گذاشت و رای به حضور کاپیتان اول تیمش در اردو داد. نورافکن هم خوشحال و راضی اردوی تیم جوانان را ترک کرد تا پس از انجام دو بازی برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، به اردوگاه برگردد و مسافر کره جنوبی شود.

منصوریان اما با انجام مصاحبه‌ای تمام امیدهای امید را از بین برد. او تاکید کرد اجازه حضور نورافکن را در جام جهانی نمی‌دهد و البته مدعی شد هافبک 19 ساله استقلال در لیگ قهرمانان آسیب بیشتر دیده می‌شود تا جام جهانی جوانان.  در ابتدا تصور بر این بود که منصوریان در روزهای پایانی با حضور نورافکن در اردوی تیم جوانان موافقت می‌کند اما این اتفاق رخ نداد. سرمربی استقلال پای خود را در یک کفش کرد و تمام قد جلوی وقوع این اتفاق ایستاد تا نورافکن قید حضور در جام جهانی را بزند. آن هم بر خلاف میل باطنی و فقط به دلیل اصرارهای علیرضا منصوریان.

فدراسیون فوتبال این چالش را به خوبی مدیریت نکرد. درست مثل چالش‌هایی که پیش‌تر میان تیم المپیک و تیم ملی به‌وجود آمده بود یا اختلاف‌های ادامه دار کی روش و برانکو که هرگز حل نشد. این بار هم فدراسیون با صدور بیانیه‌ای از منصوریان حمایت کرد و بازی‌های استقلال را در زمره بازی‌های ملی قرار داد. یک تصمیم عجیب و بیانیه‌ای عجیب‌تر از آن.  تیم جوانان زیر مجموعه فدراسیونی است که به حمایت از استقلال می‌پردازد. یک سوال از مسوولان فدراسیون فوتبال. تیم جوانان در جام جهانی موفق شود بیشتر به سود فدراسیون است یا استقلال در لیگ قهرمانان آسیا؟ برنامه‌های تیم جوانان با تصمیم‌های فدراسیون پیش می‌رود و نتایج این تیم نیز ارتباط مستقیمی با فدراسیون فوتبال دارد. موفقیت تیم جوانان به نام فدراسیون نوشته می‌شود اما استقلال در صورت صعود به مراحل بالاتر، آیا درصدی از این موفقیت را به نام فدراسیون می‌نویسد؟

فدراسیون فوتبال تماشاگر ویژه چالش میان تیم جوانان و باشگاه استقلال بود. تاج و همکارانش نه تنها از تیم جوانان حمایت نکردند که پشت منصوریان ایستادند تا او یک تنه، نورافکن را از حضور در جام جهانی محروم کند. حالا تیم جوانان کاپیتان اول و کلیدی ترین بازیکنش را در اختیار ندارد و این مساله در آستانه آغاز جام جهانی خبری شوک آور برای این تیم است. کادر فنی تیم جوانان طی روزهای گذشته بارها برای حل این مشکل پیشقدم شده‌اند حتی تماس‌هایی با منصوریان گرفته شد اما نه پاسخی دریافت کرده‌اند و نه فدراسیون با ارائه راهکاری آنها را امیدوار کرده. پس آنها مجبورند نام نورافکن را از فهرست تیم جوانان در جام جهانی حذف کنند. بازیکنی که قرار بود چهره شود، بدرخشد و مسیر اروپا را طی کند اما یک مانع بزرگ پیش رویش قرار گرفت. مانعی به نام منصوریان که خود طعم تعامل نکردن باشگاه‌ها را در زمان حضور در تیم المپیک و زیر 22 سال چشیده بود.

امیرحسین پیروانی حالا یکی دو روزی است قید حضور نورافکن را زده و به دنبال بهترین جایگزین برای او در ترکیب تیم جوانان است. بازیکنانی چون محمد سلطانی مهر از سایپا، نیما مختاری از گسترش فولاد و علی طاهران از تراکتورسازی گزینه‌هایی هستند که برای جانشینی نورافکن انتخاب شده‌اند. گزینه‌هایی که شاید نتوانند جای خالی جواهری به نام نورافکن را در ترکیب تیم جوانان پر کنند.

دو روز تعطیلی و مراسم بدرقه برای تیم جوانان

تمرین‌های تیم جوانان پس از بازی دیروز مقابل سنگال تعطیل شد تا بازیکنان دو روز به شهرهای خود بروند و برای حضور در جام جهانی با خانواده‌های خود خداحافظی کنند. بازیکنان تیم جوانان طبق برنامه شنبه صبح تمرین سبکی را در اردوگاه تیم‌های ملی انجام می‌دهند و سپس راهی مراسم بدرقه‌ای می‌شوند که توسط فدراسیون فوتبال برای آنها در نظر گرفته شده است. یکشنبه هم روز پرواز تیم ملی به کره جنوبی است. تیمی که در جام جهانی باید مقابل پرتغال، زامبیا و کاستاریکا بازی کند.
کلید واژه ها :
جام جهانی
دسته بندی :  مقالات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
Your IP is 35.172.230.154