ثبت مشاور

گپی با کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی

تاریخ : 1396.02.20
نویسنده : Football Doost
نظرات : 0

فوتبال دوست : محمد احمدزاده جایی ایستاده که بهترین های فوتبال ساحلی دنیا پایین تر از او قرار دارند. قرار گرفتن دو بازیکن برزیلی بعد از کاپیتان تیم ملی یعنی بالاترین افتخار فردی برای فوتبال ساحلی ایران و چه لذتی دارد دیدن عکسی که ستاره های سلسائو در طرفین این مهاجم توانمند ایستاده اند. با اینکه تیم ملی در جام جهانی باهاما ۲۰۱۷ در جایگاه سوم قرار گرفت و برزیلی ها قهرمان شدند اما بهترین بازیکن رقابت ها کسی نبود جز محمد احمدزاده و همین طور پیمان حسینی که به عنوان برترین گلر این رقابت ها انتخاب شد. برای همین پس از پایان بازی با ایتالیا با برترین بازیکن فوتبال ساحلی دنیا تماس گرفتیم و از این راه دور با او به گفت و گو پرداختیم. محمد احمدزاده که با هت تریک رویاییش مقابل ایتالیا بیشترین نقش را در کسب عنوان سومی ایران داشت.

 

مصاحبه با کاپیتان فوتبال ساحلی

 

به عنوان سوال اول آیا فکرش را می کردید در جام جهانی به روی سکو بروید؟

شرایط خیلی خوبی برای جام جهانی داشتیم. یعنی قبل از شروع رقابت ها اردوهای مثمرثمری برایمان برنامه ریزی شده بود ضمن اینکه در چند تورنمنت با سطح بالا شرکت کرده بودیم. همین مساله باعث شد تا با آمادگی مناسبی پای به جام جهان باهاما بگذاریم. در حقیقت وقتی شما با این سطح از آمادگی پای به یک رقابت می گذارید خیالتان راحت است و از نظر روحی نیز در شرایط خوبی قرار دارید.

 

کدام اردوها و کدام تورنمنت ها؟

ما دو سالی بود که در اردو بودیم. ضمن اینکه چندی پیش تورنمنت پرشین کاپ در بوشهر واقعا به ما کمک زیادی کرد و بازی با تیم های ایتالیا، لهستان و اوکراین تیم را به اوج آمادگی رساند. همین طور انتخابی جام جهانی در قاره آسیا که در کشور مالزی برگزار شد و با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید. تمام اینها باعث شد تا در اوج آمادگی جسمانی قرار بگیریم و برایمان روشن بود که می خواهیم در جام جهانی به جمع ۴ تیم برتر برسیم و حتی به روی سکو برویم.

 

خودت هم در این پیکارها حسابی درخشیدی و درکنار عنوان سومی تیم، توانستی به عنوان برترین بازیکن جام لقب بگیری؟

باور کنید تک تک بچه ها فقط و فقط به موفقیت تیمی فکر می کردند؛ اینکه در پایان رقابت ها به روی سکو برویم و خداراشکر که این اتفاق افتاد و با شکست ایتالیا در جایگاه سوم دنیا ایستادیم. با این حال کسب توپ طلا، کسب عناوین برترین بازیکن جام و سومین گلزن برتر رقابت ها خیلی خوشحالم کرد اما این عناوین کار شخص من نبود و با کمک بچه ها بدست آمد و مدیون زحمات تمامی نفرات بود.

 

فقط حیف شد مقابل تاهیتی بازی را باختید و به فنیال نرسیدید...

خودمان هم حسابی ناراحت شدیم. ما بارها با این تیم بازی کرده بودیم و حتی موفق به شکست این تیم نیز شده بودیم. اما ضربات پنالتی شرایط خاص خودش را دارد و شانس هم در آن دخیل است. با اینکه پیمان حسینی ۴ ضربه پنالتی را مهار کرد اما خودمان هم در زدن ضربات دقت لازم را نداشتیم و استرس بالای بعضی از نفرات در نهایت باعث شد تا فینال را از دست بدهیم.

 

تاهیتی در فینال ۶ بر صفر به برزیل باخت. فکر می کنی اگر شما به فینال می رفتید چه نتیجه ای رقم می خورد؟

باور کنید برزیل هم فقط یک تیم است. ما در جام بین قاره ای موفق به شکست برزیلی ها شده بودیم و اغراق نیست بگویم اگر در فینال حاضر بودیم حسابی این تیم را اذیت می کردیم. برزیل تیمی فراتر از بقیه تیم ها نیست.

 

شما حُسن نیتتان را ثابت کرده اید، حالا چه انتظاری از مسئولین دارید؟

ما یازده سال است که به صورت حرفه ای مشغول فعالیت هستیم. در این مدت هیچگاه چشمداشت مالی نداشتیم و صادقانه برای تیم ملی و اهتزاز پرچم ایران تلاش کردیم. اما این بار قضیه فرق می کند و برای ایران تاریخ ساز شدیم. حالا ما تیم سوم دنیا هستیم و این افتخار کمی نیست. انتظار داریم از مسئولین فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و حتی نهاد ریاست جمهوری فکری به حال فوتبال ساحلی و بچه های آن کنند. تمامی نفرات تیم بیکار هستند و مشکلات شغلی دارند و امیدوارم برای ما شغلی در نظر بگیرند. همین طور ۵ بازیکن سرباز داریم و چشم انتظاریم تا مشکلات سربازی بچه ها را برطرف کنند.

 

کلید واژه ها :
کاپیتان فوتبال ساحلی
دسته بندی :  فوتبال ساحلی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
Your IP is 35.172.230.154